November 2017

Väikeäride nutikal valvel nüüd turvaline garantii

  • Kuupäev: 07.11.2017
    Autor: Tarmo Pärjala

G4Si koduklientidele on turvagarantii tuttav juba viimased kolm aastat. Nüüd otsustasime turvagarantiid laiendada ka kõikidele meie Väikeäri Nutivalve klientidele. Mis turvagarantii täpselt on, millised on garantii tingimused ja miks laienes see just Väikeäri Nutivalve klientidele, loe järgnevast artiklist.


Kuigi statistika ütleb, et valvesüsteemiga varustatud objektile tungitakse mitu korda harvem kui valvesüsteemita objektile, arvab mõni varas, et tasub siiski katsetada.
Väikeäri Nutivalve teatab sulle ja G4Si häirekeskusele otsekohe, kui keegi on objektile omavoliliselt sisenenud. Nutiseadmest saad juba enne objektile jõudmist järele vaadata, kas tegu on tõesti varastega või on mõni oma töötaja näiteks kogemata vale koodi sisestanud. Kui on juhtunud siiski esimene ehk sissetungija on tõesti pahatahtlik ja plaanib vargust, sõidab kohale G4Si patrull. Nii ongi tavaline, et valvesüsteemi tööle hakates põgeneb varas sootuks või jookseb paari kiirelt näpatud esemega otse patrulli käte vahele. Sellisel juhul jääbki enamasti ainsaks kahjuks lõhutud uks. Turvagarantii korvab varguse või vargusekatse käigus tekitatud kahju.

Kellele kehtib turvagarantii?
Turvagarantii kehtib kõikidele kehtiva lepinguga G4Si Koduvalve täis- ja kombineeritud teenuse klientidele ning alates novembrist ka kõikidele Väikeäri Nutivalve klientidele.

Miks laieneb turvagarantii just Väikeäri Nutivalvele?
Kuna ettevõtted ja nende vajadused on väga erinevad, pole väga mõistlik ärivaldkonna turvalahendusi standardiseerida selliselt, et üks lahendus sobiks kõigile. Pigem lähenetakse ettevõtetele rätsepatööna.
Seda siiski ühe erandiga. Oleme leidnud väikeettevõtete turvavajaduses palju sarnasusi. Selleks, et väikeste äride – näiteks juuksurisalongid, kohvikud või lillepoed – turvalisuse tagamine võimalikult lihtsaks teha, oleme loonud spetsiaalse teenuse Väikeäri Nutivalve. Valveteenus sobib oma tehnilise lahendusega kuni 200 m2 suurustele ruumidele. Uuenduslik lahendus pakub võimalust integreerida süsteemi ka kaameraga andurid, mis muudab valvamise veelgi tõhusamaks ning lubab kindlalt väita, et väikeettevõtte jaoks on sissemurdmis- ja vargusriskid selle teenuse abil maandatud.

Kuna suuremate ettevõtete riskid on palju laiemad kui pelgalt vargused, kasutatakse nende maandamiseks lisaks turvalahendustele teisigi meetmeid, näiteks kindlustatakse kaup, seadmed, ruumid jms. Väikeettevõtete puhul lisakaitset tihtipeale ei kasutata. Kuna väikeettevõttes on nutivalve piisav turvameede, otsustasime sissemurdmisest tulenevate kulude katteks ise lisakaitset ehk turvagarantiid pakkuda. Suuremal pinnal, keerukamatel valveobjektidel tegutsevatele ja ebastandardsete turvariskidega ettevõtete puhul jääb turvalahenduste väljapakkumine endiselt rätsepatööks ning lisakaitse pakkumine kindlustusfirmade pärusmaaks.

Kas turvagarantii laieneb automaatselt kõikidele Väikeäri Nutivalve klientidele või peab selleks ise soovi avaldama?
Turvagarantii laieneb automaatselt kõikidele juba olemasolevatele ja tulevastele Väikeäri Nutivalve klientidele. Garantii saamiseks ise midagi ette võtma ei pea. Kõiki olemasolevaid kliente teavitatakse turvagarantiist ka e-kirja teel.

Kas turvagarantii maksab midagi?
Ei, turvagarantii eest lisatasu ei ole. Turvagarantii kuulub nüüdsest Väikeäri Nutivalve paketi põhivarustusse ehk nagu ka Koduvalve täis- ja kombineeritud teenuse puhul on see Sulle tasuta.

Mille vastu kaitseb turvagarantii?
Hüvitame turvagarantii tingimustest lähtuvalt kulu, mille oleks pidanud ära hoidma toimiv valve. Seejuures hüvitame nii varale kui siseviimistlusele tekkinud kahju ehk lisaks äraviidud kaupadele saab kompenseeritud ka varguse käigus lõhutud uks või rikutud põrand.

Mida ja millises osas turvagarantii hüvitab?
Välja makstava hüvitise ülempiir on 4000 eurot, mis on enamikul juhtudel rohkem kui piisav, sest tihtipeale piirdub kahju ainult sissemurdmise käigus lõhutud uksega. Omavastutuse pärast ei pea Sa ka muretsema, kuna seda polegi.
Vallasvara (näiteks kontoritehnika, mööbel, väikevahendid, seadmed, kaubad) kahju hüvitame vara samaväärsena taassoetamise väärtuses. On siiski mõned erandid, millele kehtib hüvitispiir. Oleme siin lähtunud printsiibist, et tavalises väikepoes või juuksurisalongis suuremat hulka raha, väärtpabereid või väärisesemeid hoida ei ole mõistlik. Kui tegutsed näiteks kullaäris, peaksid Sinu ettevõtte turvanõuded olema juba ulatuslikumad ning kaup ja muud väärtused kindlustusega kaetud. Millistele esemetele kehtib hüvituspiir, loe täpsemalt turvagarantii tingimustest.
Lisaks asjadele laieneb garantii ka siseviimistlusele selle taastamisväärtuses ehk tasume varguse käigus kannatada saanud siseviimistluse taastamise eest selliseks, nagu see oli enne sissemurdmist. 


Millised on tingimused?
Selleks, et Sinu vara saaks õiglaselt hüvitatud, ära unusta täita järgmisi tingimusi:

  • Sa pead olema liitunud Väikeäri Nutivalve teenusega
  • valveleping peab olema aktiivne (leping ei tohi olla peatatud/lõpetatud)
  • valveobjekti peab kasutama ettevõtte tegevusalast lähtuvalt äritegevuseks
  • valveobjekt peab sissemurdmise/varguse hetkel olema valvestatud
  • valvesüsteem peab olema töökorras, mille tagab regulaarne hooldus


Mida ma pean tegema, kui minu äris on käinud varas?

Kui Sinu Väikeäri Nutivalves olevas äris või kontoris on käinud vargad, pea meeles, et turvagarantii aitab hüvitada tekkinud kahjud. Ära muretse, kahju hüvitamine on kiire – korvame kahjud hiljemalt ühe kuu jooksul pärast seda, kui oled meile edastanud varguse asjaolude ja kahju hüvitamisega seotud vajalikud andmed.
Täpsed juhised, kuidas käituda, et asjad saaksid kiirelt ja sujuvalt korda ning Sinul oleks võimalik äriga jätkata nii, nagu enne vargust, leiad meie kodulehelt g4s.ee/turvagarantii.

Kui vajad abi või lisainfot, helista numbril 651 1911 või saada oma küsimus aadressil turvagarantii@ee.g4s.com.

Ja kui Sinu väikesel äril veel valvet ei ole, saad selle kiiresti tellida siit!Tarmo Pärjala
G4Si turundusjuht

Kategooriad: November 2017  

Kommentaarid

Lisa kommentaar