Sinu eest valvel!

Märts 2017

Kas Sinu töökoht kasutab juba virtuaalset läbipääsusüsteemi?

  • Kuupäev: 16.03.2017
    Autor: Priit Orasson

Nutiseadmed on meie igapäevaelu lahutamatu osa. Seega tundub igati mõistlik, et üha rohkem igapäevaseid toiminguid koondub Sinu nutitelefoni või nutikella. E-kirjad, ajalehed, televisioon ja palju muud on juba ammu kättesaadavad meie väikestes nutikates kaaslastes. Nüüdsest on võimalik hüvasti jätta veel ühe tüütu plastkaardiga, sest HID Mobile Access pakub virtuaalseid läbipääsusüsteeme, tänu millele võid oma töökoha võtmekaardi nüüd igal hommikul koju unustada. 

Nutiseadmete arv suureneb 2020. aastaks 5,9 miljardini. Näiteks 2014. aastal oli maailmas kasutusel 2,6 miljardit seadet. Tänu tehnoloogia kiirele arengule ei kasva ainuüksi kasutatavate seadmete arv, vaid mobiilseadmed muutuvad ka üha turvalisemaks ning paljusid toiminguid, millest varem unistadagi ei julgenud, saab nüüd teha näiteks mobiiltelefoniga ja üle võrgu.

Mis on HID Mobile Access?
See on töökohtade, turvaväravate ja parklate virtuaalne läbipääsusüsteem. Kui läbipääsusüsteemi lugejad on paigaldatud, saavad kasutajad tavalise plastist läbipääsukaardi asemel kasutada oma nutitelefoni või -kella. Süsteem võib olla üheaegselt kasutusel ka koos tavaliste läbipääsukaartidega.Mis kasu on HID Mobile Access süsteemist?
Süsteemil on mitu just turvalisuse aspektist olulist eelist. Näiteks kui kaotad oma nutiseadme, saab administraator seal asuva läbipääsuloa kiirelt ja lihtsalt kustutada.
Kuna saad valida ka selle, kas lugejat saab kasutada lühikeselt või pikalt distantsilt, ei pea kaardilugeja enam üldsegi asuma ukse kõrval – võid selle paigaldada kasvõi ukse taha, kus see on kaitstud näiteks vandaalide eest. See teeb läbipääsu lihtsamaks ka siis, kui näiteks tuled sisse, kaubapakid käes – nutikella kandes on lihtne distantsilt uks avada. Süsteemi administreerimine toimub turvalise pilvepõhise halduskeskkonna kaudu.

Kuidas HID Mobile Access töötab? 
Mobile Access süsteemi saab liita enamus läbipääsusüsteemidega, liites nendega spetsiaalsed HID R10 lugejad. Pärast süsteemi paigaldamist loob administraator Mobile ID-võtmed ja edastab need otse kasutaja nutiseadmesse. Nii ongi Sinu virtuaalne võtmekaart kasutusvalmis. Kasutaja saab valida kahe kasutusrežiimi vahel – Tap või Twist and Go. Esimene neist nõuab lähemat kokkupuudet lugejaga, teine toimib ka distantsilt. Seade sobib kasutamiseks nii Android kui ka iOS süsteemiga.


Kui Sinu töökohas veel virtuaalseid läbipääsusüsteeme kasutusel ei ole, loe HID Mobile Access süsteemist täpsemalt G4Si tütarfirma Alarmtec kodulehelt, kust leiad info ka süsteemi tellimise kohta.


Priit Orasson
G4Si Turvatehnkia divisjoni direktor
 

Kategooriad: Märts 2017  

Kommentaarid

Lisa kommentaar