Sinu eest valvel!

Märts 2017

Ärata oma valvesüsteem talveunest

  • Kuupäev: 16.03.2017
    Autor: Kristel Saarm

Päikesekiired paistavad üha tihemini aknast sisse, külmakraadid taanduvad ja suurte kevadpuhastuste aeg on saabumas. Nii nagu Sinu kodu vajab puhastamist ja hooldust ning mõni kulunud koht ootab pisikest parandustööd, vajab neid samu asju ka valvesüsteem. Hooldamata süsteem võib pärssida sissetungi kiiret avastamist ning see välistab ka Koduvalvele turvagarantii tingimuste laienemise.

Mis juhtub, kui ma valvesüsteemi ei hoolda?
Paljud teist on kokku puutunud nn põhjuseta häiretega, mis tekitavad ebamugavust nii Sinu perele, naabritele kui ka lähedastele. G4Si kogemus on näidanud, et tavaliselt on häiretel siiski kindel põhjus olemas ning tihtipeale on selleks rikkis või hooldamata valveseadmed. G4Si juhtimiskeskuse andmetel moodustavad põhjuseta häired 24 protsenti kõikidest häiretest. Nende vähendamine aitab nii kliendil kui ka G4Sil säästa aega ja raha. Ja mis kõige tähtsam -– G4Si patrullekipaaž jõuab reaalse sissemurdmise või paanikahäire korral kiirelt kohale, sest kõige suuremaks ohuks, valvesüsteemi rikke korral, võib olla juhus, et reaalse sissemurdmise korral valvesüsteem lihtsalt ei rakendu. Valvesüsteemi regulaarne hooldus aitab eelpool välja toodud murekohti ennetada.


Kui tihti peaks valvesüsteemi hooldama?
Koduklientidel soovitame lasta seadmeid hooldada korra aastas. Suvilaomanikele on aga veidi teised soovitused. Nimelt on n-ö mittepüsielukohtadel üks spetsiifiline mure: sügiseti, kui ilmad lähevad jahedamaks, leiavad erinevad putukad, et turvaseadmed on neile toreda väikese maja eest. See aga võib turvaseadmete tööd häirida. Teine kord tasuks suvilas seadmed üle vaadata kevadel, kui on n-ö vastupidine ränne – kõiksugu elukad ärkavad talvisest uinakust , lisaks tolm, mis on talvega kogunenud, kui maja pole kasutatud.

Kontrolli seadmeid ka ise
Soovitame Sul endal aeg-ajalt oma kodu valveseadmeid testida.
Seadmeid tasuks kindlasti kontrollida ka enne pikemat äraolekut, et veenduda nende korrasolekus ning tagada, et valehäire ei rikuks näiteks planeeritud puhkust.
Süsteemi kontrollimiseks ehk selleks, et teaksid, kas signaal jõuab Sinu kodust korrektselt turvafirma juhtimiskeskusesse, saad ise juhtpaneelist häire teha. Täpse juhendi valvesüsteemi kontrollimiseks leiad meie kodulehelt g4s.ee/testiise. Kindlasti helista enne häire tegemist numbril 1911 G4Si juhtimiskeskusesse ja teavita, et oled tegemas proovihäiret. Anna teada kontrollitava objekti aadress, oma nimi ja salasõna. Nii ei teki valehäiret ja koos saame teada, kas süsteem toimib korrektselt. Kui kõik on korras, helista palun uuesti G4Si ja teavita meid, et oled kontrollimise lõpetanud.


Väiksema tööga saad ise hakkama!
Väiksemaid töid, nagu suitsuanduri tolmust puhastamine või andurite patareide või akude vahetus, võid proovida ka ise teha. Selleks, et kõik lihtsamini sujuks, oleme valmistanud videojuhendid, milles näed detailselt, kuidas üht või teist tööd teha.
Videojuhendid leiad e-teenindusest minu.g4s.ee ja G4Si kodulehelt g4s.ee/videojuhend.

Telli hooldus juba täna
Ära siis unusta, et valvesüsteemi regulaarne hooldus väljaõppinud tehniku poolt tagab selle töökindluse. Lisaks akude ja patareide kontrollimisele uuendab tehnik ka näiteks valvesüsteemi tarkvara ning kontrollib üle, kas ikka kõik signaalid jõuavad korrektselt G4Si juhtimiskeskusesse.  Valvesüsteemi hoolduse saad tellida, täites vormi kodulehel g4s.ee/klienditeenindus/telli-tehnik, helistades klienditeeninduse telefonil 651 1800 või e-teeninduse kaudu.

Kristel Saarm
G4Si tehniline spetsialist

Kategooriad: Märts 2017  

Kommentaarid

Lisa kommentaar