Sinu eest valvel!

Mai 2019

Olla naine turvaettevõttes on kingitus nii endale kui teistele

  • Kuupäev: 13.05.2019
    Autor: Jana Palm

 

Kalli Lomp on üks meie särasilmsemaid ja edasipüüdlikumaid kolleege, kelle armastus töö vastu ei jää ka kolleegidel märkamata. Aasta parimate galal oli ta nomineeritud „Aasta tegija“ kategoorias ning sai tunnustatud aasta rannavalvurina. Uurisime temalt, kuidas meeskolleegid temasse suhtuvad ja kuidas olla igal tööpäeval rõõmus.

Kuidas Sa sattusid G4Si tööle?
Naljatledes võib öelda, et see on perekonna viga ja saatus ehk. Minu isa oli kunagi turvatöötaja ja vend politseiametnik. Seadused ja kord on meie peres au sees olnud juba lapsepõlvest saati. Minu vend Heldur Lomp on mulle alati olnud suur eeskuju. Sellest ka minu töökohavalik. Õnneks vajati Pärnus patrulli töötajat ja mina vajasin sel hetkel uut algust. Neli aastat töörõõmu ja mitte kordagi kahetsust. Suur tänu Janno Rahule, kes mu CV välja noppis, kui kandideerisin.

Mis Sulle Sinu töös kõige rohkem meeldib?
Kõik päevad ja ööd on erinevad. Alati on uued inimesed, olukorrad, värske õhk, liikuvus, adrenaliinihetked, suhtlust palju. Ei teki rutiini.

Kuidas on olla naine turvaettevõttes?
Kui Sa jääd iseendaks, on siin väga lihtne. Ära proovi olla mees. Jää naiseks. Ole see särav päike, kaalutlev ja mõtlev naine selles karmis seltskonnas. Siis Sind hoitakse ja hinnatakse. Olla naine turvaettevõttes on kingitus nii endale kui teistele.

Missugune on meessoost töökaaslaste suhtumine Sinusse?
Ma arvan, et pigem positiivne. Olen pea nelja aastaga piisavalt tõestanud, et ei karda ei hunti ega tonti. Saan hakkama igas olukorras ning minu peale võib loota. Suudan sammu pidada ka nende naljadega, mida nad minu üle teevad. Ja kokkuvõttes nad ju hoiavad mind.

Mis tunde Sinus tekitab, et ettevõte tunnustas Sind hea töö eest?
Väga hea tunde! Tunnustus näitab, et olen õiges kohas. Oma „pere“ kiitus on alati ju kõige olulisem. Iga pai ettevõtte poolt toob naeratuse ja annab jõudu edaspidiseks.

Kas Pärnus on raske turvatööd teha?
Pärnu on nagu iga teine linn, oma head ja vead. Töö raskus või kergus ei tulene väga asukohast, vaid inimesest endast. Kui Sa oled alati negatiivne, siis ongi töö raske ja väsitav. Mida positiivsem ja kaalutlevam suudad olla, seda kergem on. Ütlen alati, et seal, kus on midagi halba, on ka alati midagi head... Lihtsalt leia see hea, kui mitte kohe, siis varsti.

Kui Sa saaksid G4Sis olla ükskõik mis ametis, siis millise Sa valiksid?
Hetkel ma ei vahetaks oma praegust kohta millegi vastu. G4S on mulle piisavalt vaheldust pakkunud. Patrullis, üritustel, teistel objektidel üle Eesti ja muidugi rannavalves, mis on mu teine lemmik. Ma tunnen end siin firmas nagu kala vees. See kogemuste varaait on olnud põnev ja kirgastav... Aga sinna mahub veel. :) Kuid kui väga, väga uudistada prooviks, poetaks end Esme Kassaku laua juurde. Ainuüksi tema positiivse energia pärast.

Mida Sa teed vabal ajal?
Vaba aeg? Mis see veel on? Mingi uus võõrsõna? (Pikk, pikk naer.) Vabal ajal olen ma naine igas mõttes, siis veel ema oma kolmele pojale ning sõber kõigile, kes mind vajavad. Nutan, naeran, kraamin, õpetan, hoolin… Leian end loodusest hundi jälgi taga ajamas või lihtsalt heinamaal pikas rohus pikutamas ja taevast vaatamas.

Kas Sa armastad oma tööd?
Loomulikult armastan ma oma tööd! See töö on mind palju õpetanud, andnud mulle häid sõpru ning enesekindlust. Ilma tööd armastamata oleks töö tegemine nagu karistus. Mulle on see aga nagu kingitus ja väärtus omaette.

Kuidas hoida armastust töö vastu ja tunda rõõmu igast tööpäevast?
Kuldne reegel on see, et tuleb olla positiivne! Naerata ka siis, kui on hetkel raske, sest kõik on mööduv. Proovi negatiivsetes olukordades näha erinevaid külgi, näha ka laiemat pilti. Leia endale tugipunkt, kes või mis sind jälle rõõmustab. Olgu see hetk veekogu ääres vett silmitsedes või lõbus operaator telefoni otsas. Peamine, et see tooks naeratuse. Naerata ja maailm naeratab koos sinuga! Ka kõige kangem toriseja annab lõpuks alla. :)

Jana Palm
Turundusspetsialist

Kategooriad: Mai 2019  

Kommentaarid

Lisa kommentaar