Enim loetud
Aprill 2018
Kas sa reisile minnes ukse ikka keerasid lukku?
-
Kuupäev: 10.04.2018
Kas triikraud sai seinast välja tõmmatud ja kas naabrid ikka hoiavad mu kodul silma peal, nagu lubasid? Need on küsimused, mis vaevavad pea igat reisiselli. Tihti tulevad need pähe siis, kui esimene suur sigin-sagin möödas ja rahulikult lennukis istutakse või autoga esimene riigipiir ületatud saab. Sellele, et Sinu kodu oleks kaitstud ka siis, kui sind seal ei ole, tuleks aga mõelda juba aegsasti enne reisile minekut.
Võid ju loota heale õnnele ja sellele, et vargad ei märka, kui oled kodust pikemaks ajaks lahkunud, ent vargus ei ole ainuke asi, mis Sinu kodu ohustada võib. Me ei taha Sind hirmutada, aga peaksid mõtlema ka näiteks tulekahjule ja veelekkele. Need võivad ju rohkemgi kahju teha kui kodust ära viidud televiisor või mõned ehted.
Mida peaksid enne reisile minekut ette võtma, et tagasi jõudes leiaksid eest samas seisukorras kodu nagu lahkudes? Anname mõned näpunäited, mida Sa kindlasti tead, kuid on hea enne igat reisi ikka ja alati meelde tuletada.
Kõige elementaarsem
- Kui kavatsed kodust pikemalt eemal viibida, ära teavita sellest inimesi, keda Sa tegelikult ei tunne või ei usalda.
Ja kui Sinu kodu valvab mõni valvesüsteem, ära unusta seda peale panna!
Kuidas Koduvalve saab kodu kaitsmises mind aidata?
Pea kolmandik Eesti elanikest ei kasuta oma kodu ja lähedaste kaitseks mingeid turvameetmeid: ei turvauksi või -lukke, rääkimata koduvalvest. Enamikus kodudes on küll olemas lokaalne suitsuandur, kuid kui oled reisil, pole sellest Sinu kodu kaitseks kahjuks suuremat kasu.
Kõige efektiivsemaks kaitseks sissemurdmiste korral peetakse aga just valvesüsteeme. Neid ei ole eestlased aga väga varmad kasutama – Eesti leibkondadest kasutab koduvalvet vaid 7%.
Lisaks sellele, et see kaitseb Sinu kodu varguseohu eest, on moodsal valvesüsteemil hulgaliselt lisavõimalusi. Näiteks veelekkeandurid ning gaasi- ja suitsuandurid, mis on G4Si Koduvalve puhul kõik ühendatud juhtimiskeskusega ehk iga häire korral saab kohapealset olukorda kontrollima sõita G4Si patrullekipaaž ja ohtliku olukorra Sinu asemel likvideerida. Sina saad sellest samuti teada, kuid ei pea muretsema ega paluma kellelgi minna olukorda kontrollima. Meie patrull jõuab enamikku Eesti kodudesse 7 minutiga. Suurlinnades oleme palju kiiremad, aga muretseda ei maksa ka kaugemate paikade elanikel, sest kohale jõuame enamasti ikka enne, kui vargad põgeneda on jõudnud.
Vähemtähtis pole näiteks ka välisireen, mis annab kõikidele ümbritsevatele teada, et Sinu koju on sisse murtud. Enamik vargaid põgeneb juba sireeni vallandudes.
Ja kui siiski peaks vargal õnnestuma enne patrulli saabumist lõhkuda mõni aken või mõni ese kaasa viia, hüvitab selle G4S Koduvalve turvagarantii.
Paljudel valvesüsteemidel on ka juba võimalus, et läbi mobiiliäpi saad kodu valvesse panna ükskõik kus asud. Seega pole isegi vaja muretseda, kui oled kodust lahkudes seda teha unustanud!
Ära siis unusta reisielevuses järgida neid lihtsaid, kuid elementaarseid turvanõuandeid ja kui Sinu kodu veel ei kaitse Koduvalve, küsi pakkumist kohe, helistades meile telefonil 651 1800 või täida lühike ankeet meie kodulehel g4s.ee/koduvalve, kus leidub ka palju rohkem olulist infot Koduvalve võimaluste kohta.
Villu Õun
G4Si valvedivisjoni direktor
|
- Kategooriad: Aprill 2018
Kommentaarid
Teave ajakirjanikele
- Maxim Tuul
Kommunikatsioonijuht -
Telefon:
55577465
- E-post:maxim.tuul@ee.g4s.com
Võta ühendust
- Klienditeenindus:651 1800, 1911
- E-post:teenindus@ee.g4s.com
Uudiskiri
- Vaata, kuidas kasutada G4Si e-teenindust videojuhenditest 26.04.2018
- Muudatused “Lepingute üldtingimustes” ja “G4Si isikuandmete töötlemise põhimõtted” 23.04.2018
- Kas sa reisile minnes ukse ikka keerasid lukku? 10.04.2018
- Millal ja miks eelistada mehitatud valvet? 09.04.2018
- Kas oled G4Siga rahul? 09.04.2018