Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Viimase 7 aasta rekord – aasta algus on tulekahjudes hukkunute osas olnud väga traagiline

  • Kuupäev: 12.05.2023

Möödunud nädala laupäeva hommikul hukkus Haapsalus neljakorruselise elumaja tulekahjus kaks meest. Korteris puudus suitsuandur ja Päästeamet avastas kontrolli käigus, et samas majas puudus veel neljas korteris suitsuandur, mis on juba 14 aasta kohustuslik.

Tänavu on esimese nelja kuuga tulekahjudes hukkunud 17 inimest, viimati oli periood jaanuar-aprill nii traagiline seitse aastat tagasi. Kui arvestada eraldi perioodi märts-aprill, siis viimati hukkus tulekahjudes nii palju inimesi nende kahe kuu jooksu 11 aastat tagasi.

Möödunud aastal hukkus hoonetulekahjudes 48 inimest ning tänavu liigume selles osas halvemas graafikus. Eestis on Päästeameti strateegia järgi seatud eesmärgiks jõuda Põhjamaade tasemeni ehk statistiliselt umbes 12 tules kaotatud eluni aastas. Tänavu sai see number paraku täis juba märtsis.


ELUHOONETULEKAHJUD 2022. AASTAL
ALLIKAS: PÄÄSTEAMET

Iga inimese kaotus on suur tragöödia ja päris rahul võib olla alles siis, kui aastane tulesurmade arv on null, kuid Päästeameti poolt Kantar Emorilt möödunud sügisel tellitud uuring näitas, et koguni 13% inimestest pole kodus suitsuandurit, kuigi see on kohustuslik. Tasub siiski meelde tuletada, et suitsuandur ei ole vaid kohustuslik vidin, mille puudumise tagajärjeks on lihtsalt trahv. Räägime ikkagi elupäästjast.

„Seaduse silmis ei ole vahet, milline suitsu- või vinguandur sul kodus on, kuid südamerahu huvides oleks mõistlik kaaluda nutika anduri paigaldamist, mis aitab õnnetust ennetada ka siis, kui oled parasjagu kodust eemal või sügavalt magades ohusignaali lihtsalt ei kuule,“ selgitas G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Elu näitab, et traagilise lõpuga sündmuseid juhtub endiselt liiga sagedasti. Muidugi juhtuvadki õnnetused peamiselt kõige ebasobivamal ajal ja erinevate asjaolude kokkusattumisel. Nende kokkusattumuste tabamiseks ongi loodud andurid, mis tulevikus võivad päästa sinu elu ja kodu.

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar