Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Neli väikelast pääsesid napilt põlengust

  • Kuupäev: 14.02.2023

Möödunud nädalal hukkus tulekahjus kaks inimest ja taas oli ka mitu ohtlikku olukorda, kust inimesed pääsesid napilt eluga.
Lasnamäe viiekorruselise elumaja korteri tulekahjule reageerinud päästjad leidsid ja tõid neljanda korruse korterist välja kolm keskealist meest. Üks kannatanu toimetati kiirabi poolt haiglasse, kuid kahe mehe elu kiirabil päästa ei õnnestunud. Korteris puudus suitsuandur.
 

Seevastu päästis nutikas andur põlengust neli väikelast Harjumaal. Õhtul olid lapsed magama läinud ja perenaine kodust ära. Laste isa jäi aga magama nii, et küünlad jäid laual põlema. Küünlad põlesid lõpuni ja seejärel süttisid laual olevad asjad. Andur äratas mehe ülesse ja saatis signaali ka G4Si juhtimiskeskusesse, kust helistati omanikule, kes ütles, et tegeleb juba kustutamisega ja saab ise hakkama.

„See on taaskord näide sellest, kui ootamatult võib tulekahju tekkida. On põhjuseks küünal või mõni elektriseade, õnnetused ei hüüa tulles. Seetõttu tasub kindlasti veenduda, et teie andur poleks aegunud ega patarei tühjaks saanud,“ ütles G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Ka Jõgevamaa korterist edastus möödunud nädalal tulehäire signaal. Kontaktisikuga ühendust ei saadud ja häirele reageeris patrullekipaaž, kes nägi kohale jõudes trepikojas suitsu ning kutsus välja Päästeameti. Kohale tulnud päästjad sisenesid korterisse lahtise akna kaudu. Suitsu põhjuseks oli korteri esikusse asetatud plastämber tuhaga, kus söed ei olnud veel täielikult kustunud ning sulatasid ämbri ja sulamisjälgi oli ka põrandat katval linoleumil. Keegi sündmuses kannatada ei saanud.
 

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar