Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Detsembris on tulekahjudes hukkunud 2 korda rohkem inimesi kui kogu suve jooksul

  • Kuupäev: 20.12.2022

Möödunud nädalalõpul hukkus tulekahjudes neli inimest. Tartu lähedal Kambja vallas leiti elumajast kaks hukkunut, Tallinnas Kristiines noore mehe surnukeha ja Pärnu eramajast samuti üks inimene.“Kui vaadata viimase 10 aasta statistikat, siis kõige rohkem tulekahjudes hukkunuid on olnud detsembris. Eks õnnetused juhtuvadki kütmisperioodil ja kui kasutatakse rohkem lahtist tuld, näiteks süüdatakse küünlaid. Paraku tõusis ka sel aastal detsember juba möödunud nädalaga rekordiliseks kuuks,” ütles G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Hukkunutega tulekahjude puhul neljal juhul viiest pole paigaldatud suitsuandurit. Seega see oleks kindlasti esimene samm, mis elu päästaks.

„Samas ühel juhul viiest oli tulekahjus hukkunutel lokaalne andur olemas, kuid see neid ei päästnud. Seetõttu võiks inimestel olla kodus nutikas suitsuandur, mis edastab tulekahju tekkimise korral signaali ka häirekeskusele, kust saadetakse vajadusel abi,“ lisas Tuul.

Viimase 10 päevaga on G4S fikseerinud 15 tulekahju, mis nõudsid kiiret sekkumist.

Mõned näited eelmisest nädalast, kui ootamatult võivad tulekahjud tekkida:

  •  Kuusalu eramus ununes toit pliidile ning tagajärgedega pidi tegelema Päästeamet
  • Tallinnas läks külmik lühisesse ja hakkas tossama
  • Harjumaa elamus sai tulekahju alguse katlamajast
  • Tallinna korteris oli naisterahvas kaotanud teadvuse ning pliidil kõrbes toit
  • Tallinna korrusmaja jäätmeruumis süttis plastikust prügikonteiner
Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar