Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Hooletu kütmine võib lõppeda surmaga

  • Kuupäev: 08.11.2022

Kui nädala tagasi teatas Päästeamet, et ilma andurita Tallinna kahekordses elumajas hukkus eeldatavalt hooletu suitsetamise tagajärjel keskealine mees, siis Viljandis ja Läänemaal põhjustas möödunud nädalal ohtlikku olukorra hooletu ahju kütmine, kus raskemad tagajärjed hoidis ära suitsu- ja vingugaasiandur. 

Nublu suitsuandur registreeris tulehäire Viljandi korteris. Kontaktisikuga ei õnnestunud ühendust saada ning objektile saadeti patrullekipaaž. Kohapeale jõudes nägi ekipaaž, et korteri uks on lahti ja toad suitsu täis. Selgus, et korteri omanik oli ahju ja pliidi alla tule teinud ja lahkunud. Kahju piirdus suitsuga eluruumides.

Lääne maakonna eramus registreeris Nublu andur tulehäireid ja vingugaasi häireid. G4Si juhtimiskeskusel õnnestus eramu omanik kätte saada, kes ütles, et läheb ise koju ja ekipaaži abi esialgu ei vaja. Ligi 20 minuti pärast helistas ta tagasi ja ütles, et ahjus polnud tõmmet ja suits oli tuppa läinud.

“Need on kaks positiivset näidet, kuidas nutikas andur päästab elamu suurematest kahjudest. Sellegipoolest soovitame küttehooaja alguses lasta korstnapühkijal üle kontrollida küttekehad ja värskendada oma teadmisi kütmisest,” viitas G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul sellele, et tulekahjud ja vingugaasi tuppa sattumine on tihti põhjustatud hooldamata küttekehadest või valedest kütmisharjumused.

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar