Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Tallinna traagilise õnnetuse järelkaja

  • Kuupäev: 04.11.2022

Tallinna traagilise õnnetuse järelkaja: mitu inimest peab veel surema, enne kui tehakse üks lihtne päästev liigutus! 

Oktoobrikuu viimasel päeval teatas Päästeamet järjekordsest traagilisest tuleõnnetusest: Tallinna kesklinnas arvatavalt hooletust suitsetamisest alguse saanud korteripõlengus kaotas elu üks inimene. Õnnetuse eest hoiatav suitsuandur korteris puudus.

Tulekahju puhkes 31. oktoobri öösel Tallinna kesklinnas Pille tänaval kahekordses elumajas. Päästjate saabudes oli keskealine naine teisel korrusel põlevast korterist ise välja pääsenud ning kiirabi viis ta haiglasse.

Enne jõudis naine päästjatele öelda, et korteris on veel üks inimene. Päästjad sisenesid suitsu ja leeke täis korterisse, leidsid sealt keskealise mehe ning andsid ta üle kiirabile. Mehe elustamine tulemusi ei andnud. Tulekahju, mille kolle asus korteri elutoas, suutsid päästjad üsna pea kustutada.

Nagu on Eestis surmaga lõppenud tuleõnnetuste puhul paraku valdavaks kujunenud, teatas Päästeamet ka nüüd, et süüdi võib olla hooletu suitsetamine. Statistika näitab, et see oli sel aastal 31. inimene, kes tulesurmas elu kaotas. 

15 aasta taguse ajaga võrreldes (2007. aastal hukkus tulekahjudes 132 inimest) on tulesurmade number tõesti lootustandvalt väiksem. Kuid iga inimese kaotus on suur tragöödia ja päris rahul võib olla alles siis, kui aastane tulesurmade arv on null. Esialgu on Eestis küll seatud eesmärgiks jõuda Põhjamaade tasemeni ehk statistiliselt umbes 12 tules kaotatud eluni aastas.

Mõlemast eesmärgist oleme paraku üsna kaugel. Kas ja keda selle eest vastutusele võtma peaks? Raske öelda ja tagantjärele targutamine statistikat enam paremaks ei tee ega kaotatud elusid tagasi too. Küll aga saab igaüks meist selle heaks midagi ära teha. 

Päästeameti andmetel polnud esmaspäeva öösel Tallinnas põlenud korteris suitsuandurit, mis on kohustuslik. Miks seda polnud? Seda enam teada ei saa.

Aga tasub jälle meelde tuletada, et suitsuandur ei ole vaid kohustuslik vidin, mille puudumise tagajärjeks on lihtsalt trahv. Räägime ikkagi elupäästjast. Seaduse silmis ei ole vahet, milline suitsu- või vinguandur sul kodus on. Ja õnneks näitab ka statistika, et enamikes kodudes ongi mingisugune suitsuandur olemas. Südamerahu huvides oleks mõistlik kaaluda nutika anduri paigaldamist, mis aitab õnnetust ennetada ka siis, kui pererahvas on parasjagu kodust eemal või sügavalt magades ohusignaali lihtsalt ei kuule.

Elu näitab, et traagilise lõpuga sündmuseid juhtub endiselt liiga sagedasti. Muidugi juhtuvadki õnnetused peamiselt kõige ebasobivamal ajal ja erinevate asjaolude kokkusattumisel. Nende kokkusattumuste tabamiseks ongi loodud abimehed, mis tulevikus võivad päästa meie, meie lähedase või naabri elu ja kodu.

Pane enda koju suitsuandur ja veendu, et sinu lähisugulastel on see ka olemas!

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar