Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

G4S ja Estkeer aitavad tagada tuleohutust

  • Kuupäev: 11.08.2022

Peagi on saabumas sügis ja on õige aeg rääkida tuleohutusest. Eesti tulesurmade arv hakkab kasvama alates septembrist ning kõige raskemad kuud on detsembrist kevadeni. Selleks, et kodu oleks võimalikult ohutu paik, annavad oma panuse G4S ja Estkeer.

Estkeer on ettevõte, mis keskendub omaste hooldamise terviklahendustele. Nende igapäevatöö hulka kuulub ka klientide kodudes suitsuandurite seisukorra kontrollimine, et vältida kukkumisohtu, kui eakad püüavad ise andurit lae all kontrollida. On hea tõdeda, et pea kõigil Estkeeri klientidel on olemas toimivad suitsuandurid.

Estkeeri sõnul on olnud juhtumeid, kui kliendil pliidile ununenud toit on kõrbema läinud ning seda mitmel korral. Õnneks piirdusid need olukorrad vaid ehmatusega, kuid olid piisavad, et koostöös lähedasega võtta kasutusele nutikas vingu- ja suitsuandur NUBLU. Unustamise põhjuseid on mitmeid, kuid enamasti hajub tähelepanu, kui minnakse näiteks teise tuppa telekat vaatama. Tulekahjude põhjustaja pole mitte ainult unustamine või hajameelsus. Suured tulekahjud tekivad ootamatult rikkis elektriseadmest või küttekoldest, mis võib tabada ka näiteks ööune või terviserikke ajal, kui inimene ise endale abi kutsuda ei saa. Kui elatakse uuendamata juhtmestikuga lapsepõlvekodudes või nõukogudeaegses korteris, on sage, et elektrijuhtmetest võib tekkida tulekahju. Aastakümneid tagasi ei osatud arvestada, et tulevikus on kodudes niivõrd palju elektriseadmeid. Sama ohtlikud on ka hooldamata ja lagunevad puuküttega ahjud ja pliidid, mis võivad oma ea, kui ka peremehe hooletu käitumise tõttu kodule saatuslikuks saada.

Miks soovitab Estkeer oma klientidele Nublu suitsu- ja vinguandurit?

Nublu saadab võimaliku ohu korral häireteavituse G4S juhtimiskeskusesse ning seejärel võtame kiirelt ühendust kliendi või tema lähedastega. Estkeeri koduse hooldusteenuse osutajad saavad olla ka ise kontaktiks, kui lähedased puuduvad või elavad kaugel. Sellisel juhul läheb hooldustöötaja ise olukorda kontrollima. Vajadusel saadame ekipaaži kohale, kui telefonikontakti ei ole võimalik saavutada. See annab turvatunde ka siis, kui kedagi kodus ei ole. 

Õnnetused juhtuvad peamiselt kõige ebasobivamal ajal ja erinevate asjaolude kokkusattumisel. Nende kokkusattumuste tabamiseks ongi loodud abimehed, mis tulevikus võivad päästa meie, meie lähedase või naabri elu ja kodu. 


 

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar