Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Vaegkuulja Ingrit Valvik: ma ei tundnud end oma kodus turvaliselt

  • Kuupäev: 10.05.2022
    Autor: Maxim Tuul

Enam kui aasta tagasi pääses vaegkuulja Ingit Valvik imekombel vingumürgistusest, kuigi tal oli kodus suitsu- ja vinguandur, mis ka häiret andis, kuid Valvik seda ei kuulnud. Kuna vingugaas on lõhnatu ja värvitu ning seda on inimesel võimatu tuvastada, siis vaegkuuljad vajavad selle tuvastamiseks kindlasti nutikat andurit.


Õnnelik õnnetus

Ingrit Valvik on olnud vaegkuulja lapsest saati, kuid esimesed kuuldeaparaadid sai ta 12 aastat tagasi.  Tänaseks on tal peale kuuldeaparaadi kodus ka mitu abivahendit – vaegkuuljatele mõeldud suitsu- ja vinguandur ning ukse- ja äratuskell, mis on ühendatud vibreeriva padjaga. Viimased seadmed sai Valvik alles hiljuti, pärast õnnelikult lõppenud õnnetust.

Valvik elab nimelt Lääne-Virumaal eramajas koos tütre ja abikaasaga. Eelmisel jaanuaril lõi tuul korstna siibri tagurpidi, mistõttu vingu tuppa hakkas tulema. Vinguandur laskis häiret, kuid Valvik ei kuulnud seda isegi viie meetri kauguselt. Naine ei olnud kodus üksi – temaga oli ka teismeeas laps, kes magas, aga anduri signaali samuti ei kuulnud. Vingumürgistusest päästis seekord pereisa, kes õigel ajal koju jõudis ja pererahva üles äratas. 

Kui abikaasa ei oleks koju tulnud, siis oleks olukord lõppenud kurvalt. Selliste juhtumite tarbeks tasub paigaldada koju nutikas suitsu- ja vingugaasiandur Nublu. GSM-sidega saadab Nublu suitsu või vingugaasi taseme tõusmise korral lisaks hääleka häire andmisele teavituse ka juhtimiskeskusesse, kust omanikuga juba kiirelt ühendust võetakse. Kui omanik ei peaks mingil põhjusel lähima kolme minuti jooksul telefonile vastama, saadetakse automaatselt välja patrullekipaaž ja vajadusel informeeritakse Päästeametit. 

Valvikute pere lasi kohe pärast intsidenti paigaldada majja ka spetsiaalse seadme, mis häire korral vibreerima hakkab. Hea, et seda tehti – paari nädala pärast kordus sarnane lugu uuesti. Teisel korral oli aga olemas vajalik varustus, et ka vaegkuulja häiret kuuleks ning reageerida saaks. Olukord oli sama – siibri pahupidi löönud tuul tõi taaskord tuppa vingugaasi, kuid seekord reageeris vaegkuuljatele mõeldud seade kiirelt – vibreeris ja vilkus punaselt – ning Valvik sai kohe tegutseda. 

Kui spetsiaalne vibreeriv ja vilkuv seade juhtub eemal olemas, siis ei ole paraku ka sellest kasu. Sellisel juhul päästab hullemast nutikas andur, mis teavitab G4Si, kust abi teele saadetakse. G4S teeb koostööd ka Päästeameti ja vabatahtlike päästjatega, kes häire korral samuti appi saavad tulla – abi tuleb igal juhul.

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar