Sinu eest valvel!

Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Rumalus, mida me loodame, et meie lapsed ei kordaks

  • Kuupäev: 12.08.2021
    Autor: amidahenryteeb.eu

Kas te olete näinud kunagi lapse ilmet, kui ta näeb kedagi süütamas elavat tuld? See on totaalne vaimustus, sest ma usun, et enne, kui me õpime maailmast paremini aru saama, oleme me kõik sünnipoolest maniakaalsed püromaanid.


„Issi, kas ma tohin grilli ise põlema panna?“

„Issi, millal me lõket teeme?“ 

„Issi, kas ma võin küünla isa süüdata?“ 

„Issi, näita, kuidas välgumihkel põlema läheb?“ 

Tuli on nende jaoks vaimustav ning ega selles pole ka midagi imekspandavat, sest tuli ongi imeline. Ilma selleta istuksime me siiani metsas ja korjaks mustikaid, et talve üle elada (no offence kõik mustikakorjajad). Kuid see on imeline vaid siis, kui sa tead, kuidas sellega ümber käia. Ja meie teame, kuidas sellega toimetada, sest omal ajal on paljud meist kodus minitulekahjusid põhjustanud , seeläbi kogemusi omandanud ning nii sooviks, et see oleks lollus, mida meie lapsed ei kordaks.

elleks tuleb teha ühte asja kahest- keelata ja ähvardada, või siis harida. Ma võin vihjena öelda, et see esimene soovitus ei toimi. Ka meil oli omal ajal keelatud tikkudega mängida ja ometi me tegime seda. Sellepärast, et kui lapsel on üks asi maailmas, mida ta väga teha tahab, siis see on see sama asi, mille sa tal ärakeelanud oled. Jääbki üle harida, mis on alati kõige loogilisem asi, mida teha. Siis ei tee su laps otsuseid mitte teadmatuse ja hirmu põhjal, vaid teadlikult. Siin oleks tavapärane järeldus, et kui laps mängib tikkudega, on see ta vanema süü, sest järelikult oli lapsel juurdepääs neile. Jah, ainuõige asi olekski tuld tegevad asjad kättesaamatusse kõrgusesse ära panna, kuid võib juhtuda, et see ununeb. Sellepärast ei tohikski lauale jäänud tikutoos olla sama hull asi nagu sisseununenud triikraud, vaid laps teab, mida sellega hooletu ümberkäimine endaga kaasa toob.


LOE LUGU EDASI A mida Henry teeb BLOGIST: amidahenryteeb.eu

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar