Sinu eest valvel!

Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Piltsbergid võtsid koera ja mitte mingi tavalise krantsi

  • Kuupäev: 12.08.2021
    Autor: Piltsberg.com
Katu on oma isalt pärinud huvitava kaasavara. Selleks kaasavaraks on ettevaatusele orienteeritud käitumismuster. Lihtsamalt öeldes ärkab ta vahel öösel selleks ülesse, et kontrollida, kas uks on ikka lukus või mitte. Kodust välja sõites oleme nii mõnigi kord otsa ringi keerama, sest ta ei ole kindel, kas  triikraud on seinast välja tõmmatud. 

Mina olen jälle vastupidi selline “usaldan elu” tüüpi inimene. Mul pole mingit probleemi kuskile Kopli kaugemasse kahtlase atmosfääriga tänavasse auto parkida rahakott kõrval istmele jätta ning auto uksi lukustamata terveks päevaks esmaabi koolitusele minna. Just nii ma tegin eelmisel suvel.

Selles suhtes meeldib mulle Katu turvalisuse friigi värk, et see tasakaalustab minu “jätke võtmed väljapoole, kui te lahkute!!” ellu suhtumist. Ma kasvasin ju keset metsasid. Kui seal kodunt ära läksime, panime harjavarre ukse najale. Kui oli rohkem viitsimist, siis kirjutasime pättidele kirja: “Palun, ärge vanaema sukasahtlist tema kirsturaha pihta pange ja kui külmikust pühapäevase koogi jääke sööma hakkate, siis nuusutage enne ega pahaks pole läinud!”. Ei käinud meil seal kandis mingeid pätte, aga mis meid kollitasid, olid tulekahjud. 

Eriti hirmus oli äikese ajal. Meie majasse lõi äike korra sisse. Mis sest, et korralik maandus oli olemas, tõmbas elektrikapi ikkagi sodiks. Just see maandus päästiski tol korral kõige hullemast. Naabrite suvilal kahjuks nii hästi ei läinud. See põles maani maha. Äike tegi oma töö. Naabrinaine jõudis Tallinnast maja võtmega kohale selleks hetkeks, kui tuletõrjujad viimaseid leeke kustudasid. Irooniline selle asja juures oli, et põhimõtteliselt oli lukustatud välisuks ainuke asi, mis tulest puutumata jäi. Äikesest tunduvalt ettearvamatumad tulekahjude alustajad on sellised väikesed süüdimatu nunnu näoilmega maailmaavastajad. Meie pisi Madeliine genereerib sigadusi ja korraldab uusi eksperimente igas tunnis vähemalt kolm (isegi kui ta magab). Nii mõnigi neist oleks võinud ilma sekkumata lõppeda tulekahjuga.

Tule suhtes ettevaatlikkuse koha pealt oleme Katuga ühel lainepikkusel. Äikese ajal või pikemalt kodust eemale sõites kisume kõik tundlikuma elektroonikaga kodumasinate sabad seinast välja. Tulega ümber käimist õpetame lastele maast madalast. 


LOE, KUIDAS LUGU EDASI LÄHEB: piltsberg.com


Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar