Sinu eest valvel!

Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Nublu lugu nr.7

  • Kuupäev: 15.06.2021

Minul on aga natuke teistsugune lugu. Lugu sellest, kuidas minul ning kõigil pereliikmetel on nüüdsest kodus olemas Nublu.

Ühel imeilusal päeval otsustas mu vanaema minna, enne tööle minekut, koos minu lapsega parki jalutama.
Järsku sain hüsteerilise kõne, et tuleksin neile ruttu järgi. Neile helistas naaber, kuna meie korter põles.
Kohale jõudes avanes väga nukker vaade - pool korterit oli põlenud, lisaks veel suured veekahjud. Esialgsest šokist üle saades selgus, et tegelikult läks VÄGA ÕNNEKS.

Täiesti kogemata oli naaber maha jätnud ühe olulise asja ning tuli koju tagasi sellele järgi. Suitsuandur oli juba mõnda aega kisanud, aga noh ikka ju juhtub, et saab patarei tühjaks või on keegi kodus ebaõnnestunult süüa teinud, seega ega naaber ka sellele häälele olulist tähelepanu pööranud. Kui ta vingu lõhna tundma hakkas, läks asi juba kibekiireks - kõne häirekeskusesse. Kuna ei olnud teada, millisest korterist täpselt suits tuleb, ei osatud õige inimese käest ka küsida, kas ta parasjagu kodus on. Kaotati väga olulisi minuteid.
Lõpuks lõhkusid tuletõrjujad õige korteri ukse maha ning tuli sai kustutatud.

Alguse sai tulekahju elektrijuhtmetest. Juhtmed korteri sees olid ära vahetatud, üleminekust tekkis säde.
Kui naaber poleks kogemata koju sattunud, oleks ilmselt kutsutud tuletõrje alles siis, kui leegid oleksid üle terve korteri ning akendest väljas. Seda enam, et tegu on puude vilus oleva majaga, mis väga möödakäijate silma ei riiva.

Peale seda otsustasin, et tõenäosus, et igaüks meie perest on alati nii õnnelik, on kaduvväike ja naabrite (kodusoleku) peale sellises olukorras lootma ei saa jääda. Seega paigaldasime kõik Nublu andurid, mis on keskusega ühenduses ja vajadusel tuleb keegi alati signaali peale kohale.

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar