Sinu eest valvel!

Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Nublu andur päästis Jõhvis pererahva ja lemmikloomad

  • Kuupäev: 11.03.2021

Esmaspäeval päästeti Jõhvis asuv eramu mahapõlemisest, sest köögist alguse saanud tulekahjust andis varakult teada suitsu- ja vinguandur Nublu, mis tulekahjuteate turvaettevõttele G4S edastas.

8. märtsil kell 17.57 sai turvaettevõtte G4S juhtimiskeskus teate tulekahjust Jõhvis  asuvast kahekorruselisest eramust. Nublu suitsu- ja vinguandur andis kõige kõrgema vingugaasi häireteate. Juhtunust informeeriti kohe maja peremeest ja saadeti kohapeale G4Si patrull.

G4Si teate peale koju kiirustanud majaelanik jõudis hoonest päästja kaks kassi ja proovis tulekahju ise kustutada. Tema teavitas juhtunust ka häirekeskust ja kutsus kohale päästjad. Nii turvatöötaja kui päästjad jõudsid kohale mõne minutiga. Päästjad likvideerisid põlengu kella 18.40-ks.

Esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse köögist elektripliidi juurest ja arvatavasti elektrijuhtmetest. Tules hävis köök ja terve maja sai tahmakahjustusi.

Tänu Nublu andurile ning G4Si ja päästjate kiirele reageerimisele õnnestus majas olnud inimesed ja lemmikloomad päästa.

Nublu suitsu- ja vinguandur töötab nii, et saadab lisaks valjule alarmile häireteate G4Si juhtimiskeskusesse, kes võtab kliendiga ühendust ja küsib, kas on abi vaja. Vajadusel saadetakse appi lähim patrull või vabatahtlikud päästjad. Kui on põhjust kahtlustada reaalset tulekahju, siis teatatakse juhtunust kohe hädaabinumbrile 112. Sellist lahendust kasutab 25 000 pere üle Eesti. Sarnasel põhimõttel töötavad valvesüsteemidega ühendatud suitsu- ja vinguandurid.  

1. märtsist on vinguandur kohustuslik kõikides hoonetes, kus on gaasiboilerid ja tahkeküttel kütteseadmed ehk ahjud, kaminad ja puupliidid. 

Vinguandurite paigaldamisel tuleb rangelt lähtuda tootja juhistest ehk kasutusjuhendist. 

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar