Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

G4Si turvatöötaja päästis Pärnumaal magava mehe, kel kõrbes pliidil toit

  • Kuupäev: 22.02.2021
    Autor: G4S

G4Si turvatöötaja päästis Pärnumaal mehe, kes oli alkoholijoobes süüa teinud ja siis magama jäänud. Toidukõrbemisest teavitas turvaettevõtte juhtimiskeskust suitsu- ja vinguandur Nublu, mille valjule häiresignaalile magav mees ise ei reageerinud.

Reedel, 19. veebruari õhtul sai G4Si juhtimiskeskus tulekahjuteate eramusse paigaldatud Nublu suitsu- ja vinguandurilt. G4Si töötaja helistas kliendile, kuid kõnele keegi ei vastanud. Õnneks võttis telefoni vastu nimekirjas järgmine kontaktisik, kes palus G4Si patrulli olukorda kontrollima saata.

Sündmuskohale jõudnud turvatöötaja uksekoputusele keegi ei reageerinud, kuid maja aknast oli näha, et diivanil magab inimene ja tuba on tossu täis. 

Aknakoputuse peale ärkas mees üles, köhis kõvasti ja avas siis turvatöötajale ukse.

Selgus, et majaelanik oli süüa teinud ja ise magama jäänud. Toit läks pliidil kõrbema ja ajas toad tossu täis.

Turvatöötaja saatis mehe õue värske õhu kätte, võttis pliidilt kõrbenud toidu ja viis selle välja ning tuulutas toad.

Majas olnud mees tunnistas turvatöötajale, et oli alkoholi tarvitanud ja ei mäletanud söögitegemisest midagi. Ta oli turvatöötajale väga tänulik, et tuleohtu märgati, kohe reageeriti ja appi tuldi.

G4Si turvatöötaja kutsus kohale ka kiirabi ja päästjad. Meedikud vaatasid mehe üle ja lubasid tal koju jääda. Päästjad kontrollisid tuleohutuse mõttes igaks juhuks toad üle.

See oli tänavu juba kolmas G4Si töötajate poolt päästetud mees, kes unustas toidu pliidile kõrbema ja jäi nii sügavasse unne, et ei kuulnud isegi suitsu- ja vinguanduri valju alarmi. Õnneks kasutati Nublu andurit, mis saatis signaali ka G4Si juhtimiskeskusesse, kust saadeti appi turvatöötaja, kes meeste elud sedasi päästis.

Eelmistest juhtumitest saab pikemalt lugeda G4Si kodulehelt:

G4S turvatöötaja päästis Narvas joobes toidukõrvetaja

Nutikas suitsu- ja vinguandur päästis mehe, kes anduri häiresignaalist välja ei teinud
 

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar