Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

NUBLU lugu nr. 3

  • Kuupäev: 06.01.2021

Kolisime 2020 aasta algul uude ahju küttega üürikorterisse. Loomulikult võtsime ka oma Nublu kaasa. Kogenud ahjukütja ja turvatöötajana teadsin väga hästi kõigist ohtudest, mis kütmisel võivad ette tulla.  Kuid Nublu andis ikkagi selle lõpliku turvatunde ja nii ta meiega on olnud.
Aga kuidas Nublu meid siis aitas?


Ühel ilusal keskpäevasel päeval tuli mulle SMS ja kõne G4Si juhtimiskeskusest. Palun vaadake oma küttesüsteem üle, tuulutage tuba jne.
Olin täis üllatust … Ma polnud ju vee isegi tuld alla teinud! Mõtlesin, et ju Nublu kujutas ette, ikka võib tehnikaga vahest nii juhtuda.
NB! Enne seda ja peale seda olin vannitoas käies tundnud korduvalt pearinglust ja -valu ning justkui suitsulõhna vms. Arvasin nendel hetkedel, et mõtlen üle ja kujutan ette.

Läks paar päeva mööda, sama asi. Juhtimiskeskuselt sama kõne, minul sama seis. Helistasin oma töökaaslasele, kes töötab ka ühtlasi päästeametis ja kurtsin talle oma muret. Hooliva sõbrana tuli ta kohe kohale ja uurisime koos, miks Nublu haugub, miks mul vannitoas pea kohe valutama hakkab, kuigi ise pole tuld alla teinud, mis lõhn jne.

Vannitoas olles avastasimegi põhjuse, miks Nublu nii närviline oli. Korteris olevast ventilatsiooni avast tulid minu elamisse naabrite kütmise jäägid, sest ventilatsiooni korsten ja küttesüsteemi korsten olid kohe kõrvuti. Kui oli väheke tuult, keerutas see suitsu minu ventilatsiooni, kohe kui naaber tule alla tegi. Kiirelt sai augud suletud ja korteri omanikule teavitus saadetud, et ventilatsioonisüsteem vajab muutmist.

Võin öelda, et Nublu tegi kõik, et hoida mind suurest õnnetusest. Ühel päeval oleksin ehk võinud sinna vanni igaveseks uinuda, kui ta poleks mulle märku andnud, et midagi on valesti.
Nublu niisama ei haugu, ikka põhjusega.

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar