Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Nublulausuja Hain Särg (2.osa)

  • Kuupäev: 13.07.2020
    Autor: Nublu

Mida inimesed kõige sagedamini Sinu käest küsivad, kui oled kodukülastusel?
Peamiselt huvitab inimesi see, mitu andurit neil võiks olemas olla ja kuhu need paigutama peaks. Soovitan alati inimestel oma teadmiste põhjal seda otsustada, sest neil on oma elamise kohta parem ülevaade. Kuid annan nõu, et kui elamises on uksed alati lahti, siis piisab väiksema korteri peale ühest andurist. Kui elamu on suurem või tubade uksed on enamasti suletud ja seega need takistavad suitsu liikumist, siis on mõistlik panna oma koju mitu suitsuandurit. Kõik need ei peagi olema NUBLUD. Võib kasutada näiteks ühte NUBLU andurit korruse kohta ja tubadesse panna lokaalsed andurid.

Millist tuleohutus ja suitsu- ning vinguanduri alast nõu nublulausujad inimestele jagavad? Mida kodudes käies üle vaatad, millele tähelepanu pöörad? Räägi palun täpsemalt, ehk saavad meie lugejad sellest ka vajalikku nõu. 
Kõigepealt selgitame välja millised andurid selles kodus olema peaksid. Enamike majade puhul on juba väljast näha, kas kasutatakse ahi- või keskkütet. Keskküttega kodus piisab suitsuandurist aga NUBLU on ju nii suitsu- kui vinguandur, ehk sobib väga hästi. Tahke kütteseadmega, näiteks ahju või katlaga majas, oleks kindlasti tarvis ka vingugaasi andurit. Mitte ainult sellepärast, et see läheb lähima paari aasta jooksul kohustuslikuks vaid ikka sellepärast, et aasta-aastalt on vingugaasiõnnetuste arv kasvanud ja oma meelte abil me vingugaasi tuvastada ei suuda. Salakavalad on gaasiküttega majad, kus väljast poolt pole kütteseadmete kohta midagi aru saada. Enamasti on gaasiküttega kortermajade trepikojas näha gaasimõõdikuid. Osad inimesed on gaasi suhtes sedavõrd kartlikud, et on lõpetanud isegi gaasipliidi kasutamise ja gaasitoru kinni plomminud. Osade jaoks on üllatus, et gaasikütteseadmega elamus on lisaks suitsuandurile kohustuslik ka vingugaasiandur.
Seejärel vaatame, millised andurid on juba olemas, kas midagi on puudu ning, kas paigalduskohad on kõige paremini valitud. Kui elanikud lubavad, siis vaatame nendega koos üle, mis andurid neil kodus on ja, kas neid on piisavalt. Õnneks on enamikus kodudest vähemalt üks andur olemas.
Aeg ajalt kohtab nublulausuja tööd tehes ka kapipealseid andureid. See ei ole kindlasti anduri õige koht. Reaalse tulekahu puhul pole üldse kindel, et suitsuandur õigel ajal tööle hakkab. Suitsuandur tuleks ikka ja alati lakke panna. Vinguanduritega on lugu erinev. Neid tuleb paigaldada, kas seina peale või lakke, vastavalt tootja juhistele. NUBLU peaks paigaldama näiteks lakke. Mõningatel juhtudel sobib ka sein, kuid paigaldama peab anduri siis võimalikult kõrgele.
Uurime alati ka seda, kui vanad on andurite patareid. Testimisel on kohe näha, kas andur töötab või mitte. Õnneks on nii, et kui andur saab tühjaks, siis reeglina hakkab ta piiksuma ja annab sellega märku, et patarei vajab vahetust.
Küsime sedagi, millal viimati andurit testiti. Kahjuks enamus inimesi seda liiga tihti just ei tee. Kas teie näiteks teadsite, et andurit tuleks ise testida iga kahe nädala tagant. Kuigi NUBLU andur testib ennast automaatselt ka ise, siis ka NUBLUT soovitame iga kahe nädala tagant lisaks ise testida. See on nii lihtne ja võtab aega mõne minuti.
Aga saan inimestest täiesti aru, sest kui ma ise sellist tööd ei teeks, siis ma ka igapäevaselt sellele ei mõtleks, et minu pealtnäha terved elektriseadmed võivad põlema minna justkui ei mitte millestki. Muidugi teeme siis koos anduritele testi ja veendume, et need ikka töökorras oleksid.
Selgitame välja ka selle, milline on olemasoleva anduri eluiga.
Kui ta näeb korralik välja ja testi tehes töötab, siis ei palu ma üldiselt elanikel andurit laest alla võtta, et selle vanust vaadata. Kuid, ega testi tegemine alati ei tähenda, et tulekahju korral andur töötab.
Enamasti on üsna kerge vana andurit märgata. See on pleekinud ja pisut kollaka värvusega. Kuid on mõned erandid, kus välimuse järgi anduri vanust hinnata ei saa. On olemas andurid, mille välimus ei vanane. Päästjad on avastanud isegi andureid, mis juba poes müügil olles on oma kasutustähtaja ületanud. Kui kahtlustan, et andur on oma eluea ületanud, palun ma kindlasti selle alla võtmist. Anduri tagumiselt küljelt näeme ära, kas anduri eluiga veel kestab või mitte. Andurite tööpõhimõtted on erinevad ja osadel on kirjas anduri kehtivuse lõpukuupäev ja osadel on ainult tootmiskuupäev, mis lubab andurile 5-10 kasutusaastat. Olen leidnud ka andureid, kus puudub igasugune info anduri tootmise ja elueakohta. Kui sellise anduri puhul ei olda kindlad, millal andur soetati, soovitan kindlasti endale kõrvaltuppa uus anduri soetada. Väga raske on ennustada, kuna selline andur võib töötamise lõpetada. Oma eluea õletanud andurid võivad üldse mitte piiksuda või piiksuda sosistades ja tulekahju puhul sellest abi ju ei ole. Õnneks saab testnupu vajutamisel kiirelt selgeks, kas andur veel elab.

Miks sa nublulausuja tööd teed? See ei ole üldse lihtne ja vahest võid ju kohtuda ka pahurate inimestega, kes Sind oma kodus üldse näha ei soovi.
Teen seda tööd seepärast, sest usun, et õpin seda tehes palju. Kodudes käies põrkun pidevalt uute väljakutsetega, mille lahendust pole ette antud ja ma pean selle ise leidma. Lähtun alati sellest, et saaksin kliendile võimalikult hästi abiks olla. Katsun olla sõbralik ning kliendiga luua kokkulepe, mis kõikidele osapoolele sobib. Seda ei ole alati lihtne, isegi enda eraelus, teha. Usun, et see töö sobib mulle just seepärast, et õpin iga päev, kuidas suheldes konarusi vältida, inimestega läbi saada ja neile võimalikult palju abiks olla.
NUBLU juures meeldib mulle tohutult teenus ise. See on loodud parimate kavatsustega, tõsiselt heade inimeste poolt.
Usun väga tugevalt sellesse, et mida rohkem väärtust ma suudan inimeste ellu tuua, seda parem saab minu elu olema.
NUBLU puhul olen kindel, et tegemist on tõsiselt väärtusliku teenusega, sest juba pärast aastast turul olemist on see väike andur päästnud mitmeid elusid ja päästab kindlasti ka edaspidi.

Ja lõpuks – kas juhtub ka vahest, et inimene on Sind enda juurde juba oodanud ja eriti rõõmus selle üle, et nüüd kohal oled?
Vahest juhtub tõesti nii, et inimesed just minu tuleku üle rõõmustavad. Nad on mõelnud NUBLU soetamisele ja nüüd on see neile lausa koju kätte tulnud.
Enamasti kehtib siiski see reegel, et inimesed on täpselt sedavõrd lõbusad, kui mina nendega olen. Isiklikult saan iga päev lõbutseda, sest NUBLUT nähes on paljud kohe positiivselt meelestatud.


Reporter Nublu
 

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar