Sinu eest valvel!

Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Nublulausuja Hain Särg (1.osa)

  • Kuupäev: 01.07.2020
    Autor: Nublu

Hain, räägi meile palun, mille järgi valid välja kohad kuhu oma nublulausuja tööd tegema lähed ja kuidas inimesed aru saavad, et tegu on päris õige NUBLU esindajaga, mitte petturiga?
Kohad valin peamiselt selle järgi, mis endale kõige lähemal on. Nõnda saan rohkem inimesi aidata, sest ei pea aega transpordi peale kulutama.
Kannan tööl käies alati ka ametiriietust ja töötõendit. Selle järgi olen üsna kergesti tuvastatav. Sellest hoolimata tekib vahel ka arusaamatusi ja mõnda inimest külastades pole nad kindlad, et ma tõesti NUBLU heaks töötan. Inimesed on erinevad ja külastades tuhandet inimest, on täiesti arusaadav, et mõni neist võib kahelda minu ametiriiete ehtsuses. Seepärast on sellest, kus kandis ma parajasti oma tööd teen alati kursis ka G4Si klienditeenindus, kes saab alati kliendile kahtluse korral kinnitada, et ma tõesti töötan NUBLU heaks.

 


Jah, see on Hain! Koos minu, NUBLUGA.
Ja Hainil on seljas ametlik Nublulausuja jope, ning kaelas tema ametit tõendav töötõend. Sellist jopet kannavad nublulausujad oma tööd tehe, kui just väljas väga palav ei ole.  
 

Oled näinud oma töö käigus päris paljude eestimaalaste kodusid. Kuidas Sulle tundub, millises seisukorras, tuleohutuse seisukohalt, majapidamised enamasti on?
Üldist hinnangut on raske anda, sest olen näinud väga häid ja halbu näiteid. Oskan öelda seda, et enamasti tuleohutuse peale inimesed igapäevaselt ei mõtle.
Murekohaks on just pikendusjuhtmete liiga vaba kasutamine. Pikendajad on mõeldud pigem ajutiseks kasutamiseks, mitte keedukannu ja boileri ühendamiseks. Selliste lahenduste puhul on soovitatav panna seina uued stepslid, sest sedasi on kodu palju turvalisem.
Kohtan ka väga eeskujulikku käitumist, kus isegi poodi minnes tõmmatakse kogu juhtmestik seinast välja, et tulekahju ennetada. Kahjuks kogu juhtmestiku sinast välja tõmmata ei saa ja seega jääb kaitse poolikuks. Sellepärast ongi NUBLU hea abimees. Tema ju töötab ka siis, kui Sind ennast kodus ei ole.
 

Kas on mõni kindel sihtgrupp, kelle proovite oma tööd tehes erilist tähelepanu pöörata ja kelle kodud on suitsuanduritega kõige paremini varustatud?
Oma töös NUBLU ja tuleohutusteemade tutvustamisel paneme suurt rõhku just noorukitele, sest neil on lai tutvus ringkond ja nemad saavad aidata anduri üles seada ka oma lähedastele vanematele inimestele, kes sellega üksi võib-olla nii hästi hakkama ei saaks.
Kuid, siinkohal pean ütlema, et väga tihti pole andureid noorukitel endil, sest kiire elu ja töö kõrvalt ei jää, uude elukohta kolides, väga palju aega, et lakke vaadata. Paljudel neist on õnneks head sõbrad ja sõbrannad, kes külas käies seda märkavad ja oma sõpru seni kaua painavad, kuni andur saab kahe kruviga korralikult lakke paigaldatud. Muide, suitsuandur on väga hea soolaleivakingitus!
Kõige rohkem teevadki mulle muret vanemad inimesed. Vahel juhtub kõigil, et pannkoogid lähevad kõrbema ja suitsuandur hakkab piiksuma. Vanematel inimestel on komme siis andur laest alla võtta. Tavaliselt õnnestub see harjavarre abil. Aga selle uuesti ülespanekuga nad alati ise hakkama ei saa. Oleme ka siin abiks, kui vaja ja paneme anduri uuesti lakke. Aga enne, tuleb muidugi üle kontrollida, kas laest alla kukkunud andur ikka töökorras on.
Julgustame kõiki sellist muret oma lähedastega jagama ja neid appi kutsuma, kui ise anduri paigaldusega hätta jäädakse. See ei ole mingi väike mure, ega asi, mis oodata saaks kuniks mõni suurem tähtpäev tuleb ja pere koos – et küll siis väimees või keegi anduri lakke tagasi paneb.
Lastega peredel on enamasti andurid olemas. Vahest on nad isegi väga usinad andurite paigaldajad. Neil on suitsuandur olemas igas ruumis, mis majapidamises on – magamistubadest-garaažini. Lisaks pannaks veel NUBLU. Sellist usinust peab muidugi ainult kiitma! Siin pildil on lisaks Hainile ka teised Nublulausujad päästekomandos õppepäeval. 
Nublulausujad on siin T-särkides ja pusades, mida nad kannavad oma tööd tehes siis kui jopega peaks liiga palav olema. Hain on pildil all paremas nurgas. 

Kas inimesed on Sinu vastu lahked ja kutsuvad julgelt tuppa?  
Üldiselt on inimesed minu suhtes ülimalt sõbralikud. Kui tihti seda ikka juhtub, et tore noormees tuleb külla tuleohutusest rääkima. Enamasti kutsutakse sisse ja kuulatakse mind rahulikult ära.
Kui inimene tunneb, et NUBLUST on tema kodus kasu, siis tellitakse andur kohe ära. Minu kaudu on see lihtne ja mugav. Valmistan ise kõik ette, inimesel jääb üle vaid andur pakiautomaadist koju tuua ja lakke kinnitada. Kui NUBLU nende koju ei sobi, siis pole samuti hullu. Pärast vestlust jääme ikka omavahel sõpradeks ja inimene on veidi rohkem tuleohutusest teada saanud.
Seda, et uks kinni tõmmatakse, enne kui jõuan oma tegevuse kohta midagi seletada, juhtub pigem harva, enamasti ollakse toredad ja vahel pakutakse isegi teed, torti ja mõni annab lahkudes isegi kommi kaasa.

Kas oled sattunud ka kodudesse, kus ühtegi suitsuandurit ei ole?
Jah, kahjuks küll. Arvan, et isegi pea kolmandikus kodudest, mida külastanud olen puudus töökorras andur või oli see valesti paigaldatud. Õnneks võin öelda, et pärast minu külastust on see number kindlasti madalam. Kahjuks aga kõikidesse kodudesse ma ei jõua.
Vahel kohtan ka inimesi, kes pole andurist kuulnudki või leiavad, et neil seda tarvis ei ole. Seda esineb siiski õnneks harva, sest enamik teavad, et suitsuandur peab olema igas elamus ja elektriseadmest tekkivaid tulekahusid on praktiliselt võimatu ette ennustada. 


Seda, millest ma veel Hainiga rääkisin, saad lugeda juba varsti!
Reporter Nublu
 

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar