Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

G4S loob vabatahtlike päästjate toetajana eeskuju

  • Kuupäev: 19.09.2018
    Autor: Päästeliit.ee artikkel

19. septembril sõlmiti pikaajaline sponsorlusleping, mille raames toetatakse Päästeliidu tegevust ning alustati koostööd vabatahtlike ühingutega – nüüdsest on võimalik, et G4S kliendi suitsuanduri häiresignaali võivad turvatöötaja asemel kontrollima saabuda hoopis vabatahtlikud päästjad.

„Soovime väga panustada kogukonna turvalisusesse ning usaldame Päästeliitu, tehes seda nendega üheskoos. Eestit saabki turvalisemaks muuta igaühe kaasabil. Siin on üle saja vabatahtliku päästeseltsi, kes hoiavad oma kogukonna turvalisust ja G4Sil paikneb üle Eesti 75 patrulli. Koostöös suudame kiiremat abi pakkuda järjest rohkematele inimestele,“ ütles G4S Eesti juhatuse liige ja valvedivisjoni direktor Villu Õun.

Päästeliidu tegevjuht Kaido Taberland on kindel, et sellega pandi alus suurimale ohutusalasele koostööle Eestis. „Me tegutseme mõlemad turvalisema Eesti nimel ning G4S loob eraettevõtjana sotsiaalse vastutustunde loojana eeskuju.“ Päästeliidu soov on järjest enam juurutada mujal Euroopas levinud tava, kus vabatahtlikku päästet toetavad eelkõige ettevõtted, lisas Taberland.

Samal ajal koostöölepingu sõlmimisega tutvustas G4S innovaatilist ja nutikat suitsuanduriteenust Nublu, mis on nime saanud Jaan Rannapi 1972. aastal avaldatud lasteraamatus tegutsenud tuletõrjekoeralt. Tegemist on suitsu- ja vinguanduriga, mis edastab automaatselt häireteavituse turvaettevõtte juhtimiskeskusesse, kes saadab olukorda kontrollima patrulli või vabatahtlikud päästjad. Koostööleppe kohaselt hüvitab turvaettevõte vabatahtlikele väljasõiduga tekkivad kulud.

Artikkel võetud: Päästeliit.ee

Kategooriad: Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar