Sinu eest valvel!

Nublu lood

Nublu on uuenduslik suitsu- ja vingugaasianduri teenus, mis oskab ohu korral ise abi kutsuda. Siit lehelt leiad Nublu kohta erinevaid põnevaid artikleid.

Teeme tutvust Nubluga!

  • Kuupäev: 05.11.2018
    Autor: G4S

Enne veel, kui G4S Eesti asus Nublut tutvustama, oli üldsuse huvi seoses samanimelise artistiga kõrgeks aetud. Meie oma Nublust ei saanud aga rääkida enne, kui toode valmis. Nublu registreerimine kaubamärgina oli üks uue toote turule toomise osa. Nublu nime kasutamiseks on G4Sil ka kirjanikuhärra Jaan Rannapi luba.

Nublu, räägi meile, kes Sa oled.
Selles ei ole ju mingit saladust, erinevalt räppar nublust! Mina olen musta-valgekirju koer, kes abistab tuletõrjujaid. Minu mõtles välja kirjanikuhärra Jaan Rannap ja minust on isegi raamat kirjutatud! Raamat „Nublu“ ilmus esmakordselt 1972. aastal. Kui oled ära unustanud, millest seal juttu, võid raamatu G4Sist suitsuanduri teenust tellides kaasa saada!

Kuidas Sa G4Si sattusid?
Müügi- ja klienditeenindusdivisjon oli juba mõnda aega ragistanud pead toote kallal, mis oleks inimestele vajalik ja taskukohane. Esialgne idee pandi ühel koosolekul kirja juba üle kahe aasta tagasi, aga konkreetselt minuni jõuti umbes aasta tagasi. Heal tootel peab olema ju ka hea nimi ja mis võiks veel paremini sobida tuleohust teada andvale suitsuandurile kui mitte Nublu! Kurb on viibida sündmuspaigas, kus mõnikord ei anna enam midagi päästa. Turvasüsteemiga ühendatud suitsuandur annab tuleohust kohe teada ja saadab päästjad kohale.

Kas tuletõrjujad Mustpea ja Valgemaa?
Oi, nemad vast enam mitte.  Kui G4S Eesti juhtimiskeskusesse tuleb häiresignaal, siis seda läheb kontrollima kas lähim G4Si patrullekipaaž või siis vabatahtlikud päästjad, kellega G4S koostööd teeb. G4S Eesti on ka vabatahtlikke päästjaid ühendava katusorganisatsiooni Päästeliidu suurtoetaja, et päästjatel oleksid paremad võimalused kogukonna turvalisuse parandamiseks.

Milline on Sinu igapäevatöö? Kuidas annad tuleohust teada?
Minu töö on kodul silma peal hoida ja anda kohe märku, kui haistan tuleohtu. Nii võib minna rahuliku südamega õue sügist nautima! Kui tavaline suitsuandur annab lihtsalt häälekalt teada võimalikust ohust, siis mina annan selle info ka G4Si juhtimiskeskusesse. Juhtimiskeskuse töötaja võtab omakorda ühendust kliendiga ning on valmis kohale saatma abilised.

Kes Sind välja õpetas?
Mind treenisid G4Si nutikad inimesed äriarendusosakonnast. Selleks, et saaksin operatiivselt vajaliku info edastada Juhtimiskeskusesse, oli vaja sobivat seadet. Selle otsimiseks nii lähemalt kui ka kaugemalt tuli panna tööle oma parimad detektiivi võimed. Vahepeal arvati isegi, et on vaja ikkagi ise see seade valmis meisterdada, ent siis leiti sobiv aparaat lähinaabri juurest Leedust. Kuna mina suudan tähele panna igat kripsu ja krapsu – ükskord hakkasin kassi taga ajama! –, siis kohandati seadet G4Si inimeste juhtnööride järgi täpsemaks. Seejärel tuli mul hakata teste sooritama. Minu arust sain ma päris hästi hakkama!

Kas Nublu on piisav kodu tuleohutuks muutmisel?
Mina annan teada, kui tegemist on tõsise ohuga. Selleks, et ohuolukorda ei tekiks, tuleb ka ise olla tähelepanelik ja järgida põhilisi tuleohutusnõudeid. Kätte on jõudmas aasta pimedaim aeg ja jõulud, mil armastatakse kaminatuld nautida ja küünlaid põletada. Seda kõike võib teha, kui on tagatud tuleohutus. Elavat tuld ei tohi kunagi üksi jätta. Kui lahkud toast, kustuta küünal! Samuti ei tohi küünal olla näiteks kardina lähedal ning küünal olgu pigem ilma kaunistusteta, sest need võivad olla kergesti süttivad. Lahtise tule kasutamine on kõige sagedasem tulekahju põhjus, aga palju pahandust on toonud kaasa ka suitsetamine ning elektriseadmetega seotud rikked.

Tasub teada
Jaan Rannapi raamatu „Nublu“ peategelaseks on koerake Nublu, kes satub juhuslikult tuletõrjemajja ning temast saab pritsimeeste lemmik ja tubli tuletõrjekoer. Nublu seikluste kaudu jagatakse lastele soovitusi, kuidas hoida ära tuleohtu. G4S Eesti on saanud Jaan Rannapilt loa kasutada tuletõrjekoera Nublu nime oma toote jaoks. Suitsuanduri Nublu esimesed tuhat tellijat saavad tootega kaasa ka raamatu „Nublu“.

KES VÕIKS KINDLASTI NUBLU TELLIMISE PEALE MÕELDA?

  • Lemmiklooma omanikud. Tavalisest suitsuandurist pole üksi kodus olevale lemmikloomale mingit abi. Nublu aga aitaks ta tulesurmast päästa.
  • Väikelastega pered, eriti kui lapsed on aeg-ajalt üksi kodus. Laps võib ka oma tegevusega potentsiaalse tulekahju tekitada, võimalusi on siin kümneid – tikkudega mängimisest kogemata mingi eseme kuumale pliidiplaadile unustamiseni. Või kasvõi kärssama läinud arvutiadapter või muu elektriseade, mida lapsed kodus olles ju ikka tänapäeval kasutavad. Kodus olevad lapsed küll kuulevad tavalist suitsuandurit, aga kas nad oskavad ja suudavad selles olukorras ka adekvaatsel käituda? Nublu seevastu aitaks viia info võimaliku tulekahju kohta vanemateni ja G4Si ning abi kiire saabumine oleks tagatud.
  • Eakate inimeste lähedased. Isegi kui suitsuanduri häire on põhjustatud pliidil kõrbema läinud toidust, on kiirelt saabuv abi oluline, et vanaema ei peaks ise lae alla ronima hakkama. Kõrgelt kukkumine võib niisuguses olukorras olla veel see kõige suurem oht eaka tervisele.
  • Suvilaomanikud. G4Si hiljutine uuring näitas, et 70% suvekodude omanikest tunnetab potentsiaalset ohtu seoses võimaliku tuleõnnetusega. Nublu sobib suvilatesse ja maakodudesse kenasti. Ta suudab oma tööd teha ka kütmata ruumides. Ja mida kaugemal on suvekodu, seda olulisem on võimaliku tulekahju avastamine kohe esimestel hetkedel, et kaugemalt saabuval kliendil või G4Si ekipaažil või vabatahtlikel päästjatel oleks saabudes võimalik eest leida kärsahaisu täis tuba, mitte leekides maja.

Lisaks on Nublut juba tellitud ka hobusetalli ja loomade varjupaika, kortermaja trepikodadesse, aga ka erinevatesse ettevõtetesse ja ühiskondlikesse ruumidesse. Tuleõnnetuste vastu kaitset vajavaid kohti on väga erinevaid ja paljude peale ei osanud me Nublut luues ka kohe ise tulla.

Taskukohane ja lihtne paigaldada

Nublu anduri paigaldamine on sama lihtne nagu tavalise suitsuanduri puhul ning seadistamine käib vaid nupule vajutusega. Nublu suitsu- ja vinguanduri teenus maksab 6,90 eurot kuus. Seadet eraldi osta vaja pole, see on juba hinna sees. Vaata, mida hind veel sisaldab ja kuidas Nublu suitsuandur endale saada, kuidas ja kuhu seda paigalda veebiaadressilt www.nublu.ee. Esimesed tuhat liitujat saavad kingituseks Jaan Rannapi raamatu „Nublu“.

Kategooriad: Tuleohutus   Nublu lood  

Kommentaarid

Lisa kommentaar