Pressiteade 19.06.2017

Tallinna randades abistavad vetelpäästjaid G4Si "Julged hoolida?" töömalevlased

Alates 19. juunist võivad Pirita ja Stroomi ranna külastajad märgata punastes särkides noori rannavalve abilisi. Tegemist on 13-16aastaste turvaettevõtte G4S „Julged hoolida?“ töömaleva noortega. Lisaks viib malevatöö noored appi Toidupanka, Uuskasutuskeskusesse ning noorte laulu- ja tantsupeole.

„Töömaleva eesmärk peaks olema laiem kui ainult töökogemuse andmine ja suvepuhkusele läinud töötajate asendamine,“ selgitab G4S töömaleva eestvedaja Esme Kassak. 

„Meie soov on lisaks töökogemusele anda noortele kaasa ohutusalaseid teadmisi ning julgust sekkuda ja juhtida tähelepanu ohukohtadele, et Eesti oleks turvalisem,“ lisab Kassak. „Usume, et G4S „Julged hoolida?“ töömalev muudab noored hoolivamaks ja õpetab abivajajaid rohkem märkama.“

Stroomi ja Pirita rannas abistavad malevlased rannavalvureid noortele jõukohastel töölõikudel, nagu vee- ja õhutemperatuuride mõõtmine, infotabloode andmete uuendamine, heakorra eest hoolitsemine, lastele käepaelte jagamine jms.

Toidupangas aitavad nad abivajajatele toidupakke komplekteerida, mis toimetatakse edasi Harjumaal elavatele toimetulekuraskustes peredele. Uuskasutuskeskuses võtavad malevlased vastu ja sorteerivad heategijate toodud asju. 

G4S „Julged hoolida?“ töömalev saab osa ka noorte laulu- ja tantsupeost, kus malevlased aitavad korraldada külastajate jalgrataste parkimist. 

Töötasu maksab noortele G4S Eesti. Noorte laulu- ja tantsupeo rattaparkla korraldamist rahastab Tallinna linn, samuti toetab linn osaliselt malevlaste tööd Stroomi ja Pirita rannas.

Enne tööle asumist läbisid noored põhjaliku väljaõppe. Töökogemuse saamisest ja selle enda kasuks töölepanemisest rääkis Töötukassa karjääriinfo spetsialist Irina Tšigir. Ettevõttest G4S Eesti andis ülevaate juhatuse esimees Priit Sarapuu. G4S rannavalvurid andsid Pirita ja Stroomi rannas ülevaate vetelpäästja tööst ja ees ootavatest tööülesannetest. Ujumistreener Pavel Anufrijev aitas Õismäe ujulas lihvida noorte ujumisstiile ja õpetas päästevõtteid.

G4S „Julged hoolida?“ töömalevlased tunneb rannas ära punaste särkide järgi, mille varrukal on G4S logo ja seljal päästerõnga kujutis kirjaga „Rannavalve abiline“. Kokku alustab töömalevas tööd 40 noort.

Faktid

  • G4S „Julged hoolida?“ töömalev kestab 19. juunist 13 augustini.
  • Malevas osaleb kokku 40 noort vanuses 13-16 eluaastat.
  • Uuskasutuskeskuses toimetavad malevlased 21. juunil ja 5. juulil kell 10.30–14.30 Arsenali Uuskasutuskeskuses Erika tänaval ning 19. juulil ja 2. augustil Liivalaia Uuskasutuskeskuses Liivalaia 29.
  • Toidupangas on malevlased 27. juunist teisipäeviti ja neljapäeviti. Tööga alustatakse kell 13. Toidupanga laos Merimetsa tee 1.
Reimo Raja G4S Eesti kommunikatsioonijuht