Pressiteade 08.02.2017

FOTOD: Turvaettevõte G4S ehitas kontorisse terviseraja

Teisipäeval, 7. veebruaril avati turvaettevõtte G4S Eesti peamajas Tallinnas siseterviserada.

G4S töötajatele pakutakse erinevaid sportimisvõimalusi, korraldatakse ühiseid trenniskäimisi ja võistlusi. Ettevõtte spordiprojektide juhi Sergei Karelini sõnul ei tasakaalusta aga õhtune või hommikune trenniskäik päevast istuvat tööd. „Liikuma peaks ka tööpäeva jooksul ja terviserajad ongi siinkohal üks lahendus, mis utsitab inimest rohkem liigutama,“ rõhutab Karelin. 

Kaheksakorruselise G4S hoone terviserada kulgeb peamiselt mööda treppe ja on 225 meetrit pikk. Pakub nii füüsilist virgutust kui ka peamurdmist.

SA Eesti Terviserajad siseterviseradade projektijuhi Alo Lõoke sõnul saadab terviseradasid suur populaarsus. „Kui 2015. aastal aitasime teha kolm terviserada, siis mullu juba 23.“ Sel aastal lisandub veel umbes 20-30 siseterviserada erinevatesse asutustesse ja ettevõtetesse.  

„Terviserada muudab liikumise töökeskkonna loomulikuks osaks, mis aitab viia selleni, et inimesed kohtuksid ka looduses olevatel terviseradadel,“ lisab Lõoke.

Lisaks teeb G4S töötajatele juhendvideo, milliste harjutuste abil saaksid töötajad ennetada erinevaid kutsehaigusi. „Asja mõte on inimesi julgustada ka kolleegide ees end sirutama ja ringutama, et keha ei oleks pidevalt sundasendis,“ lisas Karelin.

VAATA FOTOSID TERIVSERAJA AVAMISEST SIIT 

Reimo Raja G4S Eesti kommunikatsioonijuht