Pressiteade 19.06.2018

G4S vetelpäästjad aitasid kaldale teismelise, kel lõppes ujudes jaks

Pikakari ranna kai ääres vette kukkunud palli järele läinud teismelisel poisil sai ujudes jaks otsa ja G4S vetelpäästjatel tuli ta merest välja aidata.

Pühapäeval kell 16.30 märkasid kalamehed Tallinna Pikakari ranna kai juures vees teismelist poissi, kes näitas ujudes väsimuse märke. Noormees ujus valvatavast rannaalast väljapoole jääval kai küljel.

Mehed teavitasid väsinud suplejast G4S vetelpäästjaid, kes läksid 14-15aastasele poisile vette järgi, andsid talle toetamiseks päästepoi  ja aitasid ta kaldale. 

Esmaabi noormees ei vajanud. Vette läks ta selleks, et mänguhoos sinna lennanud pall ära tuua, kuid jõud rauges  enne kui ta jõudis palli järele haarata. Selle tõi veest välja üks poisi sõpradest. 

Vette minnes tuleb realistlikult hinnata oma ujumisoskust. Kui tunned ujudes, et jõud hakkab otsa lõppema, siis anna sellest lähedal olevatele inimestele märku ,et nad saaksid appi tulla või vetelpäästjad kutsuda. Sageli ei julge ujujad abi kutsuda ja loodavad, et saavad ise hakkama. See võib paraku lõppeda traagiliselt.

G4S rannavalvurid tänavad inimesi, kes vees hätta sattunud poisist vetelpäästjatele teada andsid.

Ligi 100 G4Si vetelpäästjat aitavad suplejate ohutust tagada 21 supelrannas Tallinnas, Tartus, Võrus, Otepääl, Elvas, Põlvas, Türil, Tõrvas, Viljandis, Haapsalus ja Pärnus.

Reimo Raja G4S Eesti kommunikatsioonijuht